Mindenkit szeretettel várunk istentiszteletünkre minden vasárnap 16:00 órakor!

Köszöntő

2012.01.01

Kedves Látogatónk!

Nagy tisztelettel köszöntünk és azt kívánjuk, hogy legyen az Új Év nagyon boldog a számodra, legyen sikeres életed minden területen. Tudd legyőzni a rád váró nehézségeket. Isten áldása kísérje minden lépésedet!

Tágas Tér Gyülekezet

Egy Bibliából vett kép jutott eszembe: a Zsidó nép 40 évig bolyong a pusztában mielőtt megérkeznek az ígéret földjéhez, Jerikóval szemben a Jordán folyó túlsó partján táboroznak.  Tudják, hogy a túlsó parton van az a föld, amit Isten ígért nekik. A folyó elválasztja Őket az újtól, attól, ami merőben más, mint amit eddig tapasztaltak. Új helyzet!

Mit akarnak tenni a Zsidók? El akarják érni azt, amit Isten ígért nekik, de ott egy váratlan legyőzhetetlennek látszó akadály!

Józsué ekkor ezt mondja a népnek:

„ Ha azt látjátok, hogy a lévita papok fölemelik Istennek, az Úrnak szövetségládáját, akkor ti is kerekedjetek föl, és menjetek utána. De legyen mintegy kétezer könyök távolság köztetek és közte; ne menjetek közel hozzá. Így tudjátok majd az utat, amelyen mennetek kell, hiszen nem jártatok még soha ezen az úton.”  Józs.: 3:3.

Mikor a papok elindultak a szövetségládájával a Jordán kettévált és a nép száraz lábbal kelt át a folyón.

Mik a terveid a jövőre nézve? Benne van-e az Isten ígérete?

Mik a te legyőzhetetlennek látszó akadályaid? Vajon mik lesznek az év folyamán ezek?

Engedd, hogy Isten menjen előtted, azért hogy eltűnjön a nehézség az akadály az utadból!

Ha erről az Istenről többet akarsz tudni várunk gyülekezetünkbe!

Filó György

hir | about seo