karácsony

Születésnap a Tágas Tér gyülekezetben

Nagy izgalommal készült a gyülekezetünk apraja-nagyja a Világegyetem legnagyobb Személyisége, Jézus Krisztus születésnapjának megünneplésére.

Általános szokásunk, - ezt az ünnepet megelőző egyik vasárnapi tanítás alkalmával meg is beszéltük, - hogy akinek a születésnapját ünnepeljük, annak kedvében járunk, azt és úgy cselekszünk, hogy örömet szerezzünk az ünnepeltnek.

Jézus Krisztus emberi testben való megjelenése a feltétlen szeretetet hozta el mindegyikünk számára. Így azt gondoltuk, hogy gyakorlati módon be kell mutatnunk ezt a szeretetet. Úgy gondoltuk, hogy ezt kedvesen fogadja tőlünk Jézus.

Nagyon egyszerű formát választottunk a szeretet kifejezésére.

2011. december 16-ára ünnepi vacsorára hívtunk meg mindenkit, akivel bármilyen alkalmon, bármilyen módon, az év folyamán kapcsolatba kerültünk. Személyre szóló kézműves ajándékkal szerettük volna érzékeltetni, hogy Jézus Krisztus is mindegyikünket személyesen ismer és szeret.

Karácsonyi fohász

Látod, Istenem, milyen esendő vagyok? Ha legalább nagyjából rendben mennek a dolgaim, sokszor elfelejtek beszélgetni Veled. Bezzeg ha fáj, szorít, sajog, ha kényszerít valami ott belül, rögtön kicsúszik a számon, szinte észrevétlenül: Istenem, add, hogy… Mondd: Haragszol ilyenkor rám? Kérlek, bocsásd meg ezt a vétkemet is! Bocsáss meg, hisz most is kérni szeretnék. Nemcsak magamnak, hanem másoknak is! Nekünk, akik eszeveszett tempóban száguldozunk a karácsonyi fényekkel ékesített utcákon, böngésszük a katalógusokat, hogy mit milyen hitelből lehet megvásárolni, hogy gazdagabb legyen az ünnepünk.